خدمات نگهداری، مراقبت و پرستاری بیمار در منزل

خدمات نگهداری مراقبت و پرستاری از بیمار در منزل

پرستاری از بیمار در منزل

خدمات نگهداری، مراقبت و پرستاری بیمار در منزل، به مجموعه‌ای از خدماتی گفته می‌شود که؛ توسط پرستاران و مراقبین بیمار یا سالمند در منزل ارائه می‌گردد.

این خدمات شامل مراقبت، نگهداری و پرستاری از بیمار در زمانی که نیاز به کمک و حمایت وی دارد، می‌باشد. برنامه منظم خوراک داروها و درمان‌ها به موقع، انجام فعالیت‌های روزانه مانند تغذیه، بهداشت شخصی را شامل می‌شود. همچنین پیگیری دستورات دکتر معالج، ارائه خدمات پزشکی اولیه مانند بررسی فشار خون و اندازه‌گیری دمای بیمار نیز شامل این خدمات است. خدمات فوق و آموزش به بیمار و خانواده او درباره نگهداری و درمان مناسب، منجر به حفظ محیطی امن و راحت برای بیمار می‌گردد. این خدمات به بیماران کمک می‌کنند تا در محیط آشنا و راحتی بهبود یابند و نیاز به بستری شدن در بیمارستان را کاهش دهند.

مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل

مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل یک سرویس خصوصی در ارتباط با حفاظت و مراقبت از بیماران در محیط خانه آن‌ها اطلاق می‌گردد. این خدمات عمدتاً برای بیمارانی که به دلایل مختلف نمی‌توانند به طور کامل از خود مراقبت نمایند یا نیازمند مراقبت‌های ویژه‌ای می‌باشند ارائه می‌گردد.

مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل

مراقبت از بیمار در منزل

پرستاران و مراقببین به منزل بیمار مراجعه می‌نمایند و با ارائه خدمات پزشکی و مراقبتی به نیازمندان کمک می‌کنند. این خدمات شامل خوراک به موقع داروها، تنظیم و مراقبت از تجهیزات پزشکی، انجام تمرینات فیزیوتراپی، تهیه غذا، مراقبت‌های تغذیه‌ای و رژیم بیمار، خدمات نظافت، بهداشتی و زیبایی مانند حمام و توالت و همچنین رسیدگی به امور منزل بیمار می‌شود. این خدمات به بیماران امکان می‌دهند تا در محیط آشنا مراقبت خود را دریافت کنند و از استراحت و بهبودی بهتری برخوردار شوند.

استحمام و نظافت شخصی بیمار در منزل

استحمام و نظافت شخصی بیمار به عنوان جزء مهمی از خدمات مراقبت در منزل، توسط پرستاران و مراقبین ارائه می‌گردد. خدمات شامل استحمام بیمار، نظافت بدن، تعویض لباس، ارائه مراقبت‌های نظافت شخصی از جمله تمیز کردن دست و صورت، تعویض پوشک و تغییرات بسته‌بندی است.

پرستاران با توجه به وضعیت زندگی و نیاز بیمار، برنامه‌هایی برای استحمام و نظافت شخصی دارند که به صورت منظم اجرا می‌شود. این خدمات نقش مهمی در حفظ بهداشت فرد بیمار دارند و به او کمک می‌کنند تا از طریق بهبود وضعیت نظافت شخصی، احساس راحتی و خوشبختی بیشتری را تجربه کند. به علاوه، این نوع مراقبت‌ها کمک می‌کنند تا عوارض مرتبط با عدم تمیزی بر اثر بیماری یا ناتوانی فیزیکی به حداقل برسند و بهبود عملکرد بدنی و روحی بیمار تسریع شود.

قیمت و دستمزد پرستار بیمار در منزل

قیمت حقوق و دستمزد پرستار بیمار در منزل به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به برخی از این عوامل اشاره می‌شود.

 1. سطح تخصص و تجربه پرستار: پرستاران با تجربه و متخصص معمولاً دستمزد بالاتری دارند زیرا خدمات آن‌ها تخصصی می‌باشد.
 2. نوع خدمات ارایه شده: اگر خدمات پرستاری شامل مراقبت‌های پیچیده‌تر یا خدمات ویژه‌ای نظیر تمرینات فیزیوتراپی یا مراقبت‌های تخصصی باشد، هزینه‌ها افزایش می‌یابد.
 3. مدت زمان، تعداد جلسات: زمان لازم  بر اساس وضعیت بیمار و نیازهایش تعیین می‌شود و هزینه‌ها با توجه به تعداد ساعات مراقبت افزایش می‌یابد.
 4. مکان جغرافیایی: برخی مناطق، هزینه‌های پرستاری ممکن است بالاتر یا پایین‌تر از مناطق دیگر باشد دلیل این تفاوت در هزینه‌های تردد و مسیر طولانی است.
 5. قانونی بودن و مجوزهای لازم: پرستارانی که دارای مجوزها و صلاحیت‌های خاصی باشند می‌تواند تاثیری در هزینه‌ها داشته باشد.
 6. خدمات اضافی: ارائه خدمات اضافی مانند خرید و تهیه داروها، تعداد نفرات داخل منزل و غیره ممکن است باعث افزایش هزینه‌ها شود.

با توجه به این عوامل، قیمت و دستمزد پرستار بیمار در منزل متغیر و قابل تنوع است و باید بر اساس نیازهای ویژه و موقعیت هر فرد بیمار ارزیابی گردد.

جهت اطلاع از قیمت و نرخ حقوق پرستار با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چرا پرستار بیمار در منزل از موسسه نیکو حامیان

استفاده از خدمات مراقبت، نگهداری و یا پرستاری بیمار در منزل از طریق موسسات معتبر نظیر موسسه نیکو حامیان می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد. در ادامه به برخی از دلایل استفاده از این خدمات از طریق موسسه نیکو حامیان اشاره می‌گردد.

 1. تجربه و تخصص: موسسات معتبر معمولاً پرستاران با تجربه و متخصص را به مشتریان ارائه می‌دهند که می‌تواند کیفیت خدمات را بهبود بخشد. بستگان بیمار نیز می‌توانند به عقد قرارداد رسمی اطمینان خاطر داشته باشند.
 2. امنیت و قانونی بودن: موسسات معتبر معمولاً اطمینان حاصل می‌کنند که پرستاران آن‌ها دارای مجوزها و صلاحیت‌های لازم برای ارائه خدمات پرستاری هستند. برای استخدام پرستار مدارک و مستندات لازم را دریافت می‌نمایند.
 3. پوشش بیمه: خدمات پرستاری از طریق موسسات معتبر ممکن است تحت پوشش بیمه قرار گیرد که می‌تواند هزینه‌های درمانی را کاهش دهد. پوشش بیمه مسئولیت موسسه در قبال حادثه برای پرستار و بیمار اطمینان خاطر به کارفرما می‌دهد.
 4. مراقبت فردی: پرستاری بیمار در خانه ممکن است به فرد امکان ایجاد یک ارتباط نزدیکتر و فراگیرتر با پرستار را دهد که می تواند به بهبود سریعتر فرد کمک کند.
 5. راحتی و آسایش: ارائه خدمات مراقبتی در محیط خانگی ممکن است برای فرد بیمار و خانواده‌اش راحتی و آسایش بیشتری را فراهم کند.
 6. امکان ارائه خدمات تخصصی: موسسات پرستاری معتبر ممکن است بتوانند خدمات تخصصی نظیر فیزیوتراپی یا مراقبت‌های تخصصی را نیز ارائه دهند. خدمات فیزیوتراپی موسسه نیکو حامیان دارای پوشش بیمه تکمیلی بوده و طرف قرارداد بیمه می‌باشد.
 7. تست و ارزیابی روانی: جناب آقای مرتضی شهبازی، کارشناس ارشد روانشناسی، سلامت روانی مراقبین و پرستارها را ارزیابی نموده و پس از تایید ایشان فرد اعزام می‌گردد.
 8. مچوز، پروانه فعالیت: موسسات معتبر پرستاری که در زمینه مراقبت و نگهداری، پرستاری از سالمند یا بیمار فعالیت می‌نمایند حتما باید دارای پروانه فعالیت(مجوز) از سازمان نظام روانشناسی یا سازمان بهزیستی باشند.

 

خدمات درمانی به بیمار در منزل

خدمات درمانی برای بیماران در منزل

خدمات درمانی به بیمار در منزل

ارائه خدمات درمانی به بیمار در منزل از مزایای مهمی برخوردار است که می‌تواند به بهبود روند درمان بیمار کمک کند و تاثیر مثبتی بر کیفیت زندگی او داشته باشد. در ادامه به برخی از دلایل و حیطه‌های مهم این خدمات اشاره خواهیم کرد.

 1. راحتی بیمار: دریافت خدمات درمانی در خانه، بیمار را از سفرهای مکرر به مراکز درمانی، صرفه‌جویی در زمان و هزینه و همچنین کاهش استرس ناشی از مسافرت و انتظار بهره‌مند می‌کند.
 2. حفظ حریم شخصی: درمان در خانه به بیمار امکان حفظ حریم شخصی و احساس آرامش بیشتری را می‌دهد، زیرا بیمار در محیط امن و آشنای خود قرار دارد.
 3. ارتباط خانوادگی: حضور خانواده و عزیزان در فرآیند درمانی می‌تواند حمایت قوی برای بیمار فراهم کند و ارتباط نزدیک‌تر و پایدارتری بین افراد خانواده ایجاد کند.
 4. مراقبت شخصی‌تر: خدمات درمانی در خانه می‌توانند بهبود مراقبت از بیمار تنها در منزل را تسهیل کرده و به پرستاران این امکان را می‌دهد که به طور شخصی‌تر و یک به یک به بیماران خود خدمات رسانی کنند.
 5. تنظیم بهتر روال‌های درمانی: با ارائه خدمات درمانی در خانه، بستر خانواده بیمار با روند درمانی بیشتر و بهتری آشنا می‌شود و می‌تواند به بهبود روند درمان بیمار کمک کند.

بدین ترتیب، ارائه خدمات درمانی به بیمار در منزل می‌تواند از بعد جسمی و روانی بیماران مراقبت کرده و بهبود کیفیت زندگی آنان را تقویت نماید.

تزریقات، سرم‌تراپی و پانسمان بیمار در منزل

ارائه خدمات پزشکی مختلف، از جمله تزریقات، سرم‌تراپی، و پانسمان، در خانه برای بیماران اهمیت بسیاری دارد. این خدمات به بیماران که به علت بیماری یا ناتوانی قادر به مراجعه به مراکز درمانی نیستند، امکان می‌دهد که در محیط آرام و آشنا خود دریافت درمان کنند.

تزریق، سرم درمانی و پانسمان بیمار در منزل

تزریقات، سرم‌تراپی در منزل

برای تزریق داروها یا واکسن‌ها به بدن بیمار نیاز نیست مسافت طولانی و یا ترافیک را طی نمایید. سرم‌تراپی که در مواردی نیاز به تزریق محلول‌ها یا داروها به بیمار دارد، می‌تواند در منزل انجام شود. این شرایط می‌تواند از راحتی بیمار حین درمان حفاظت نماید.

به علاوه، پانسمان یکی از موارد مهمی است که در خانه به بیمار ارائه می‌شود. پانسمان شامل تمیز کردن زخم، پماد زدن محل زخم یا انجام دادن مراقبت‌های دارویی است. این خدمات می‌تواند به بهبود زخم‌ها، جلوگیری از عفونت‌ها، و تسریع در فرایند بهبودی بیمار کمک کند.

با ارائه این خدمات پزشکی در خانه، بیماران می‌توانند از راحتی و امنیت بیشتری در طول فرآیند درمان خود لذت ببرند و باعث بهبود سریع‌تر و موثرتر روند درمان شوند. از این رو، اهمیت خدمات تزریقات، سرم‌تراپی، و پانسمان در منزل برای برخورداری بیماران از مراقبت‌های مورد نیاز خود نمی‌تواند نادیده گرفته شود.

در صورتیکه نیاز به تزریقات، سرم‌تراپی و یا پانسمان انواع زخم‌ها را دارید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

خدمات فیزیوتراپی بیمار در منزل

فیزیوتراپی روش درمانی مهمی است که برای بهبود توانایی حرکتی و کاهش درد در بیماران استفاده می‌گردد. ارائه خدمات فیزیوتراپی در خانه به بیماران که به علت محدودیت‌های حرکتی یا بیماری قادر به مراجعه به مراکز تخصصی نیستند، امکان می‌دهد که در محیط آرام و آشنا خود به درمان بپردازند.

خدمات فیزیوتراپی بیمار در منزل

فیزیوتراپی و کاردرمانی در منزل

خدمات فیزیوتراپی در منزل شامل ارائه تمرینات حرکتی، ماساژ، الکتروتراپی، و دستگاه‌های فیزیوتراپی دیگر است. این خدمات می‌تواند به تقویت عضلات، بهبود حالت انعطاف‌پذیری، و کاهش درد و التهاب کمک کند. با ارائه فیزیوتراپی در منزل، بیماران بهتر درک می‌کنند چگونه تمرین‌ها را به درستی انجام دهند و طول زمان بهبودی بهتری را تجربه کنند.

با این روند، امکان ارائه خدمات فیزیوتراپی در خانه برای بیماران اهمیت بسیاری دارد. همچنین می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی آنان و افزایش استقلال حرکتی کمک کند. ارائه این خدمات در محیط خانوادگی و اجتماعی بیمار، همراه با حضور عزیزانشان، می‌تواند روند بهبودی آنان را تسریع بخشد. ضمنا بیمار احساس اعتماد بیشتری به خدمات درمانی داشته باشد.

پذیرش بیمه تکمیلی در خدمات فیزیوتراپی

بیمه تکمیلی که پوشش درمانی فیزیوتراپی در منزل را ارائه می‌دهد، ارائه یک فرصت بسیار مهم و ارزشمند برای بیماران است که نیاز به این خدمات دارند. بیمه تکمیلی که این خدمات را پوشش می‌دهد، به بیماران امکان می‌دهد که با صرفه‌جویی در هزینه‌های درمانی و دسترسی آسان‌تر به مراقبت‌های لازم، از فوایدی بیشتری برخوردار شوند.

با بیمه تکمیلی درمان فیزیوتراپی در منزل، بیماران می‌توانند سریع‌تر بهبود یابند و با اطمینان بیشتری به روند درمانی خود ادامه دهند. اینگونه بیمه‌ها نه تنها به بیمار خدمات لازم را ارائه می‌دهند، بلکه هزینه‌های مالی آن را کاهش می‌دهند. ضمنا امکان فراگیر شدن مراقبت‌های بهبودی را برای بیمار فراهم می‌کنند.

با توجه به اهمیت و ارزش این خدمات درمانی برای بیماران، قبول بیمه تکمیلی برای درمان فیزیوتراپی در منزل توسط موسسه نیکو حامیان نه تنها به ارتقای کیفیت درمانی کمک می‌کند، بلکه از دیدگاه اقتصادی نیز برای بیماران بسیار مفید است.

برای استفاده از خدمات فیزیوتراپی موسسه نیکو حامیان کلیک کنید.

خدمات مشاوره و روانشناسی در منزل

خدمات مشاوره و روانشناسی بیمار در منزل به عنوان یک راهکار ارزشمند و حائز اهمیت برای بیماران با نیازهای روانی یا روان‌پزشکی معرفی می‌شود. این خدمات امکان فراهم آوردن مراقبت‌های لازم برای بیمارانی که به دلایل مختلف ناتوانی فیزیکی دارند و نمی‌توانند به مراکز روانشناسی مراجعه کنند، فراهم می‌کند.

خدمات مشاوره و روانشناسی در منزل

مشاوره و روانکاوی در منزل

مشاوره و روانشناسی در منزل به بیماران امکان می‌دهد تا با حفظ حریم خصوصی خود و در محیطی آرام و آشنا با مشاوران و روانشناسان در ارتباط باشند. همچنین به مشکلات و نیازهای خود اشاره کنند. این خدمات نه تنها بهبود روانی و روحی بیماران را تسهیل می‌کند، بلکه ارتباط مستمر و مؤثرتری بین بیمار و مشاور ایجاد می‌کند.

با ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی در منزل، بیماران می‌توانند در محیط زندگی خود سلامت روان را تجربه کنند. ضمنا با پشتیبانی و راهنمایی منطبق‌تر، به بهبودی بیشتری دست یابند. به طور کلی، این خدمات به بیماران باعث افزایش رضایت و کارایی درمانی می‌شود و بهبودی کلی زندگی آنان را تسهیل می‌نماید.

جهت دریافت خدمات مشاوره و روانشناسی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

اختلال افسردگی، علائم، نشانه‌ها و درمان

اختلال افسردگی یک مشکل روانی شایع است که با حالتی از احساس ناراحتی، نا امیدی، اضطراب و کاهش انرژی همراه است. علائم اختلال افسردگی شامل احساس مرگ‌ومیر، کاهش علاقه به فعالیت‌های روزمره، افزایش وزن یا کاهش شدید وزن، اختلالات در خواب و اشتها، افکار منفی و پریشان‌کننده، عدم توجه و کاهش توانایی تمرکز، احساس گناه و بی‌ارزشی، اضطراب، واکنش‌های هیجانی نامتعادل و خستگی مزمن است.

برای درمان اختلال افسردگی، رویکردهای مختلفی وجود دارد که شامل مشاوره روانشناختی، مصاحبه روان‌پزشکی، داروها و درمان‌های جایگزین می‌باشد. درمان‌های رایج شامل داروهای ضدافسردگی، تراپی روانشناختی(مثل تراپی رفتاری-شناختیCBT، تراپی تضادی) و تمرینات مدیریت استرس مثل مدیتیشن و یوگا می‌شود.

همچنین، تغییر سبک زندگی مانند ورزش منظم، تغذیه سالم، خواب کافی و اجتناب از مواد مخدر و الکل، نیز می‌تواند در بهبود و مدیریت افسردگی مؤثر باشد. اهمیت ارتباط با خانواده و دوستان، حمایت از طرف عزیزان و ایجاد شبکه اجتماعی نیز نقش مهمی در مراقبت از بیماران افسرده دارد. با پیگیری موارد درمانی توسط روانشناسان موسسه نیکو حامیان، بیماران می‌توانند به بهبودی برسند و از سلامت روان خوبی برخوردار گردند.

اختلال شخصیت وابسته، علائم، نشانه‌ها و درمان

اختلال شخصیت وابسته (Dependent Personality Disorder) یک اختلال روانی است که با نیاز بیش از حد به پذیرفته شدن و تکیه بر دیگران برای اتخاذ تصمیمات مشاهده می‌گردد. علائم این اختلال شامل ترس از از دست دادن عزیزان، ناتوانی در اتخاذ تصمیمات، نگرانی مفرط از رهایی و تنهایی، ناتوانی در پذیرش مسئولیت، نقص در اعتماد به خود و همچنین اضطراب و افسردگی می‌شود.

درمان اختلال شخصیت وابسته معمولاً شامل ترکیبی از مشاوره روانشناختی (psychotherapy) و در مواردی داروها می‌باشد. مشاوره روانشناختی می‌تواند به فرد کمک کند تا روی تقویت اعتماد به نفس، افزایش مهارت‌های اجتماعی، ارتقاء خودآگاهی و ایجاد مرزهای سالم در ارتباطاتش کار کند. همچنین، از داروهای مختلف مانند ضدافسردگی و ضداضطراب در مواردی که همراهی افسردگی یا اضطراب باشد، استفاده می‌گردد.

اهمیت حمایت و شناخت از مشکل فرد توسط خانواده و دوستان نیز درمان این اختلال را تسریع می‌نماید، زیرا حمایت اجتماعی می‌تواند بر روی بهبود اعتماد به نفس و استقلال فرد تأثیرگذار باشد. هدف اصلی از درمان اختلال شخصیت وابسته، افزایش استقلال و اعتماد به نفس فرد است تا او بتواند به طور مستقل و آگاهانه با مسائل زندگی مواجهه شود.

اختلال شخصیت وسواسی، علائم و نشانه‌ها

اختلال شخصیت وسواسی (Obsessive-Compulsive Personality Disorder) یک اختلال روانی با الگوی رفتاری مشخص می‌باشد. این اختلال شامل وسواس و اجبارهای رفتاری توصیف می‌شود. افراد مبتلا به این اختلال همچنین دارای الگوهای فکری و احساسی خاصی هستند.

علائم اختلال شخصیت وسواسی شامل تمرکز بیش از حد بر جزئیات و کارها، تکرار عملیات، نگرانی مفرط از خطاها و ناکارآمدی، بی‌انعطافی در رفتار و الگوی زندگی، همچنین نقص در اعتقاد به خود و دیگران می‌شود.

درمان اختلال شخصیت وسواسی عمدتاً بر اساس مشاوره روانشناختی (psychotherapy) بر پایه رفتاری متمرکز است. این درمان به فرد کمک کند تا الگوهای رفتاری ناکارآمد خود را تغییر دهد، به محیط خود اعتماد کند و روش‌های بهتری برای مدیریت وسواس پیدا کند. همچنین، در برخی موارد، داروهای مختلف مانند مهارکننده‌های نوراپی‌نفرین ممکن است برای کنترل نشانه‌های اضطراب یا وسواس در افراد مبتلا به اختلال شخصیت وسواسی تجویز گردد.

تأمل و فهم درست از جنبه‌های مختلف این اختلال نیز می‌تواند در درمان موثر این اختلال مؤثر باشد. این اقدامات باعث افزایش قدرت خودشناسی، بهبود ارتباطات اجتماعی و بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به اختلال شخصیت وسواسی می‌شود.

اختلالات اضطرابی، علائم، نشانه‌ها و درمان

اختلالات اضطرابی از گروه بزرگی از اختلالات روانی هستند که با نگرانی یا ترس نامحدود، پریشانی زیاد و احساسات ناخوشایند همراه می‌شوند.

علائم اختلالات اضطرابی شامل نشانه‌هایی مانند نگرانی مداوم، تنش عضلانی، اختلالات خواب، افزایش ضربان قلب، ترس‌های نامعقول، فرار از مواقع و تجربیات معمول، رفتارهای اجتماعی نامناسب و اجتناب از مواجهه با مواقعی که ترس برانگیز به نظر می‌رسند.

درمان اختلالات اضطرابی عموماً شامل ترکیبی از روش‌های مختلف است که می‌تواند شامل مشاوره روانشناختی (psychotherapy)، داروهای ضداضطراب و ضد افسردگی، تمرینات تنفسی و آرامش، تغییرات در روش زندگی و تغییرات در خوراکی و ورزش باشد.

اختلالات اضطرابی، علائم، علائم و درمان

اختلالات اضطرابی

روش‌های مشاوره روانشناختی مانند مداخله‌های شناختی-رفتاری (Cognitive-Behavioral Therapy) می‌تواند به فرد کمک کند با تشخیص و تغییر افکار منفی و الگوهای رفتاری نامناسب که اضطراب را تشدید می‌کنند، برخورد نماید و راهکارهای مؤثر برای مدیریت و کاهش اضطراب را یاد بگیرد.

اهمیت حمایت از فرد مبتلا به اختلال اضطرابی نیز به عنوان بخش مهمی از درمان باید بررسی شود. حمایت از آنها، تشویق و نظارت منظم می‌تواند به فرد اعتماد به نفس و ارامش بیشتری بدهد و نقش بسزایی در بهبود و کاهش علائم اختلال اضطرابی ایفا کند.

اختلال بیش فعالی(ADHD)، علائم، نشانه‌ها

اختلال بیش فعالی ADHD، یک اختلال روانی است که اغلب در کودکان شروع می‌شود و ممکن است در دوره بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند. افراد مبتلا به ADHD مشکلاتی در توجه، کنترل حرکت‌ها و توجه دارند.

علائم این اختلال شامل بی‌توجهی به جزئیات، عدم تمرکز در انجام وظایف، فراموشی، ناتوانی در نگه داشتن توجه به موارد مهم، حرکت بیش از حد، بی‌قراری، بی‌توجهی به نتایج و پیامدهای افعال، عدم توانایی در سازماندهی و مدیریت زمان، واکنش‌های ناگهانی و فوریتی، تندروی، اشتیاق بیش از حد به بخشی از کار یا حرکت و ناپایداری در روابط اجتماعی است.

درمان ADHD عموماً از روش‌های ترکیبی شامل مشاوره روانشناختی، آموزش به والدین و فرد مبتلا، استفاده از داروهای مخصوص و تغییرات در محیط و روش زندگی استفاده می‌کند.

مشاوره روانشناختی می‌تواند به افراد کمک کند مهارت‌های مدیریتی، مواجهه با استرس، سازماندهی و برنامه‌ریزی را یاد بگیرند. آموزش والدین نیز به والدین کمک می‌کند تا بهترین روش‌های برخورد با رفتارهای فرزندان خود را مشاهده و اجرا کنند. همچنین، استفاده از داروهای مخصوص می‌تواند کمک کننده‌ای در کاهش علائم ADHD باشد. این روش‌ها ممکن است به افراد مبتلا به این اختلال کمک کنند تا عملکردشان در مدرسه، کار و زندگی روزمره بهبود یابد.

اختلال نقص توجه و تمرکز در کودکان

اختلال نقص توجه و تمرکز ADHD، یک اختلال روانی رایج در کودکان است که ممکن است تا دوره بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند. این اختلال شامل مشکلات در توجه، تمرکز و کنترل حرکت‌ها است. کودکان مبتلا به ADHD ممکن است دچار بی‌توجهی به جزئیات، عدم توانایی در نگه داشتن توجه به وظایف، فراموشی، ناقص بودن در کارها، حرکت بیش از حد، بی‌قراری، ناتوانی در مدیریت زمان، واکنش‌های ناگهانی و تند، و ناتوانی در سازماندهی و برنامه‌ریزی باشند.

درمان ADHD شامل مشاوره روانشناختی، آموزش به والدین و فرد مبتلا، مصرف داروهای مخصوص و تغییرات در محیط زندگی می‌شود. مشاوره روانشناختی می‌تواند کودکان با ADHD را در یادگیری مهارت‌های مدیریتی، ارتباطی، و استرس کمک کند.

آموزش به والدین نیز می‌تواند به والدین کمک کند تا بهترین روش‌ها برای مدیریت رفتارهای کودکان خود را بیاموزند و اجرا کنند.

آموزش حل مسئله محور بر مهارت‌های اجتماعی و قردی کودکان با اختلال فزون کنشی، نقص توجه و تمرکز

مصرف داروهای مخصوص می‌تواند به کنترل علائم ADHD کمک کند. تغییرات در محیط زندگی نیز می‌تواند با بهبود ساختار، روال‌ها، و حمایت اطرافیان، به مدیریت بهتر این اختلال کمک کند و به کودکان این امکان را بدهد که بهترین پتانسیل خود را بیان کنند و عملکرد بهتری داشته باشند.

سخن پایانی

موسسه نیکو حامیان توصیه‌های زیر را برای گرفتن پرستار بیمار در منزل ارائه می‌دهد.

 1. انتخاب پرستار با تجربه و مهارت مناسب برای نظارت و مراقبت از بیماران.
 2. اطمینان از صحت مدارک تحصیلی و حرفه‌ای پرستار قبل از استخدام.
 3. بررسی میزان دقت و احترام پرستار نسبت به بیمار.
 4. برنامه‌ریزی دقیق برای مراقبت‌های روزانه و دستورات پزشکی رعایت شود.
 5. بیان شفاف امور مالی و قراردادها مرتبط با خدمات پرستاری.
 6. انجام مکالمه مرتب با پرستار برای اطمینان از پیشرفت بیمار و رضایت از خدمات ارائه شده.
 7. ارتقاء ارتباطات موثر و مثبت و تعامل با پرستار برای ایجاد محیط مراقبت مطلوب برای بیمار.
 8. انتظار از پرستار برای گزارش دقیق و به‌روز از وضعیت بیمار به خانواده.
 9. انتخاب موسسه پرستاری دارای مجوز و با سابقه فعالیت در این حوزه.
 10. ارتباط با کارشناس مسئول قرارداد موسسه در طول قرارداد.

این موارد باعث اطمینان از ارائه مراقبت با کیفیت و حفاظت از راحتی و سلامتی بیمار در منزل می‌شود.

 

کارشناس ارشد مشاوره و روانشناسی

مرتضی شهبازی MA

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *