پرستاری از سالمند در منزل

خدمات پرستاری، مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل با توجه به مشغله‌های فراوان خانواده‌ها و پیشرفت جامعه، فرزندان دیگر برای نمی‌توانند، شخصا از پدر و مادرشان به تنهایی مراقبت و نگهداری نمایند. با توجه به این موضوع و مشکلاتی که در سنین سالمندی بوجود می‌آید، نیاز به حضور یک نفر خارج از ساختار خانواده در منزل احساس می‌شود. قطعا یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها گرفتن پرستار قابل اطمینان و دلسوز می‌باشد. "شرکت پرستاری حامیان همراه  تهران"با تیمی مجرب از پرستاران خانم و آقا با بیش از 10 سال تجربه به صورت تخصصی آماده ارائه خدمات پرستاری، مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل به شهروندان تهران و سایر شهرها می‌باشد. مشتریان گرامی می‌توانند جهت اخذ مشاوره با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایند. و یا در قسمت درخواست مشاوره درخواست خود را ثبت نمایند. کارشناسان ما در اولین فرست با شما تماس خواهند گرفت. دفتر مرکزی:66376179 پونک و غرب تهران: 44488721 شمال و شریعتی: 86036908 جنوب تهران: 66190411 شرق: 66353398 استان البرز: 91004136

وظایف پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند به شخصی اطلاق می‌شود که به‌ طور کلی وظیفه مراقبت و نگهداری و انجام امور شخصی سالمند در منزل را به عهده دارد. به لحاظ علمی سالمندان به سه گروه سالمند مستقل، نیمه مستقل و وابسته تقسیم بندی می‌شوند.

"مرکز نیکو حامیان همراه تهران"با توجه به شرایط و وضعیت جسمانی سالمند پرستار مناسب اعزام می‌نماید.

رسیدگی به نظافت شخصی سالمند و استحمام آن از کارهایی که انجام آن در سن سالمندی به دلیل کم توانی، ناتوانی و همچنین مشکلات حرکتی برای سالمندان بسیار مشکل است، استحمام و کارهای مربوط به نظافت شخصی، رفتن به توالت و طهارت می‌باشد.

سالمندانی که به دلیل مشکلاتی همچون بی اختیاری ادرار و  عدم تحرک نیاز به ایزی‌لایف دارند، توسط پرستار سالمند این موضوع برطرف می‌شود.

تاثیر ارتباط سالمند و پرستار

ارتباط موثر با سالمند یکی از مهمترین وظایفی می‌باشد، که پرستار سالمند باید به آن مسلط و اشراف کامل داشته باشد، رابطه بین سالمند و پرستار باعث می‌شود، دوری از فرزندان و اقوام را کمتر به خاطر آورده، همچنین از بروز افسردگی و دلتنگی در سالمند جلوگیری می‌شود.

برنامه ریزی اوقات فراغت و تفریح برای سالمند

در دوران سالمندی نیاز به تفریح و حضور در جمع دوستان از نیازهای اساسی می‌باشد.در صورت توافق و رضایت کارفرما، پرستار می‌تواند ساعاتی از روز را به همراه سالمند، به گردش و تفریح در پارک و یا مکانهایی که سالمند در آن احساس خوبی دارد، بگذراند. همچنین فعالیت‌های نشاط آور و سرگرم کننده در منزل مانند: تماشای فیلم و سریال، فوتبال، مطالعه کتاب و مواردی که سالمند تمایل دارد، بپردازد.

انجام امور منزل در حد متعارف

نیروی اعزامی ضمن خدمات مراقبتی از سالمند، امور منزل را نیز در حد متعارف انجام می دهد. این وظایف شامل: آماده کردن و پختن غذای روزانه متناسب با رژیم غذایی، نظافت و تمیز نگاه داشتن منزل، شستشوی ظروف غذا و همچنین پذیرایی از مهمان در حد عرف می‌باشد.

 

خرید مواد غذایی و بهداشتی منزل سالمند

خرید مواد غذایی، وسایل بهداشتی و نظافتی و همچنین تهیه دارو از داروخانه در صورت درخواست کارفرما در حوزه وظایف پرستار سالمند قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است، در اختیار قرار دادن کارت عابر بانک جهت خرید وسایل، مورد تایید شرکت نمی‌باشد. و برای پرداخت هزینه خرید باید مبلغ به کارت پرستار واریز گردد.

بررسی و رسیدگی به وضعیت دارو و درمان سالمند

در صورتی‌که سالمند جهت درمان تحت نظر پزشک قرار گیرد، و برای او دارو تجویز گردد، پرستار اعزامی وظیفه دارد، طبق زمان‌بندی داروها را به بیمار یادآوری نماید. همچنین وظیفه دادن دارو نیز برعهده پرستار می‌باشد. علاوه بر این پرستار سالمند موظف است، در صورتی‌که سالمند نیاز به تزریقات، سرم‌تراپی و هر موردی که به امور پرستاری و توانبخشی ارتباط داشته باشد، با کسب اجازه از فرزندان سالمند با کارشناسان شرکت تماس گرفته و پس از هماهنگی با کارفرما از طرف موسسه کارشناس پرستاری، فیزیوتراپ، روانشناس و یا کار درمانگر اعزام می‌گردد.