شرکت پرستاری از سالمند در منزل 44488721

شرکت پرستاری از سالمند در منزل

در این مقاله سعی کردیم به موضوع پرستار سالمند در منزل بپردازیم. موضوع‌های این مقاله در مورد شرح وظایف پرستار سالمند در خانه، انواع پرستار سالمند در منزل، خدمات پرستاری از سالمند در منزل، تقسیم بندی سالمندان، خدمات شرکت پرستاری از سالمند و ویزیت در منزل می‌باشد.

موسسه پرستاری از سالمند نیکو حامیان؛ با بیش از 10 سال سابقه و مجوز فعالیت از سازمان بهزیستی در رابطه با خدمات پرستاری و توانبخشی در منزل آماده اعزام پرستار سالمند در منزل، مراقب و همراه بیمار در منزل یا بیمارستان و همچنین خدمات توانبخشی در منزل می‌باشد.

پرستار اعزامی توسط شرکت پرستاری نیکو حامیان دارای مدارک و ضمانت لازم و کافی نزد موسسه می‌باشند. ما بهترین کیفیت را با مناسب‌ترین قیمت به شما ارائه می‌دهیم.

جهت درخواست پرستار در شهر تهران و حومه با شماره 44488721 و 86036908 تماس حاصل فرمایید. در صورت درخواست پرستار سالمند در کرج و شهریار با شماره 02691004136 تماس حاصل فرمایید. عزیزانی که از استانهای دیگر درخواست پرستار دارند می‌توانند با شماره 02166376179 و 02166353398 تماس بگیرند.

موسسه پرستاری از سالمند در منزل

پرستار سالمند

انسان‌ها با گذر زمان و پس از ورود به دوران سالمندی با مشکلات جسمی و روحی مواجه می‌شوند. مشکلات فیزیولوژیکی که سالمندان با آن روبرو می‌شوند، آنها را غالبا نیازمند فرد دیگری می‌نماید. در زندگی شهرنشینی و عصر جدید، همه افراد در آن به نوعی گرفتاری خاص خودشان را دارند. فرزندان کمتر فرصت رسیدگی به پدر و مادرشان را دارند، پس چه  کسی می‌‍‎تواند به جای آنها به امور والدین رسیدگی نماید؟ خانم یا آقایی که در زمینه مراقبت از سالمند در منزل تجربه کافی و شیوه تعامل با سالمند را یاد گرفته باشد به عنوان پرستار سالمند در منزل می‌تواند فعالیت داشته باشد.

پرستار یا مراقب باید بتواند با سالمند و یا بیمار خود ارتباط مثبت و موثر داشته باشد، با او همدردی نماید و خواسته‌های جسمی و روحی او را اجابت نماید.

نیاز سالمند به مراقب و همدمنیاز سالمند به مراقب و همدم

خواسته یا ناخواسته همه انسان‌ها در دوران تحول خود به سن سالخوردگی می‌رسند و از آن گریزی نیست. اکثر افراد در سن سالمندی توان و بنیه خود را از دست می‌دهند، برای رسیدگی به امور شخصی خود با مشکلات ریز و درشتی مواجه می‌شوند. سالمندان غالبا دچار بیماری‌های فیزیولوژیکی شده و حتی دچار افسردگی و مشکلات روحی می‌گردند.

در چنین شرایطی فرزندان به دلایل متعدد از جمله فشار کاری و زندگی پر مشغله در عصر شهر نشینی و دوران مدرن و پسامدرن دیگر قادر به نگهداری از والدین نیستند. در این شرایط سالمند برای انجام امور شخصی و روانی خود نیاز به یک نفر به عنوان پرستار و یا همدم دارد. فردی که بتواند با سالمند ارتباط موثر برقرار نموده و موجب توانبخشی وی گردد.

شرکت خدمات پرستاری از سالمند یا هوم کر

پس از احساس نیاز به پرستار یا همدم نکته مهمی که پیش می‌آید انتخاب پرستار مناسب و قابل اطمینان است. آیا می‌توان در اینترنت و یا آگهی‌ها به دنبال پرستار گشت؟ آیا گرفتن پرستار سالمند از دفاتری که آگهی درج می‌کنند مورد تایید است؟ در این مرحله فرزندان سالمند یا افرادی که مسئولیت آنها را به عهده دارند باید انتخاب مناسبی نمایند. گاهی افرادی به عنوان پرستار سالمند وارد منازل شده و مشکلات متعددی از جمله دزدی و آسیب به سالمند را باعث می‌شوند.

بهترین گزینه گرفتن پرستار سالمند از موسسات پرستاری با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و یا سازمان بهزیستی می‌باشد. البته جامعه هدف موسسات با مجوز وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی کمی متفاوت از هم می‌باشند ولی در کل هر دو خدمات پرستاری از سالمند در منزل را زیر نظر سازمان مربوطه انجام می‌دهند.

درخواست پرستار سالمند در منزل از شرکت پرستاری

پس از ارتباط با کارشناسان موسسه پرستاری و درخواست پرستار حتما شماره ثبت موسسه، کد ملی موسسه، موافقت اصولی و پروانه فعالیت را رویت نمایید. دفاتر کاریابی و یا تامین نیرو، شرکت‌های مختلف و یا مغازه‌های فروش لوازم پزشکی هیچکدام اجازه فعالیت در این حوزه را ندارند. همچنین مشاهده شده افرادی با درج آگهی اقدام به اعزام پرستار می‌نمایند. این افراد هیچ گونه هویت قانونی ندارند و از ناآگاهی کارفرمایان استفاده می‌کنند.

درخواست پرستار سالمند در منزل

موسسه پرستاری نیکو حامیان با مجوز رسمی از سازمان بهزیستی و بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه می‌باشد. این موسسه آماده اعزام پرستار مناسب جهت سالمند گرامی‌تان در منزل بصورت روزانه و شبانه روزی است.

پرستار سالمند چند دسته هستند؟

پرستاران و مراقبان سالمند در منزل به سه گروه اصلی همدم، مراقب و نگهدار و بهیار تقسیم بندی می‌شوند، حوزه فعالیت هر کدام از این دسته‌ها تا حدودی شبیه به هم و در کل متفاوت از هم می‌باشد. 

همدم

خانم و یا آقایی است که، بصورت روزانه و یا شبانه روزی در کنار سالمند می‌باشد. امور منزل سالمند را انجام داده و فعالیت‌های روزمره ایشان را رفع می‌نماید. همچنین تلاش می‌نماید سالمند در وضعیت روانی سالم قرار بگیرد و از استرس و اضطراب دوری نماید.

مراقب و نگهدار

خانم و یا آقایی که جهت امور شخصی سالمند و یا بیمار اعزام می‌گردد. این فرد ضمن برطرف کردن امورات شخصی سالمند از جمله دستشویی و حمام به امور منزل نیز رسیدگی می‌نماید. در صورتی که سالمند و یا بیمار نیاز به تعویض ایزی لایف یا تغییر پوزیشن در تخت را داشته باشد در این امور نیز مداخله دارد.مراقبین باید مراقب سلامت روانی سالمند خود باشند و از بروز هر گونه استرس و اضطراب جلوگیری نمایند.

بهیار

فردی با تحصیلات و مهارت‌های مداخله در فوریت‌های پزشکی می‌باشد که برای بیماران اعزام می‌گردند. از جمله کارهایی که بهیار در منزل سالمند انجام می‌دهد گرفتن فشار خون، تزریقات و سرم تراپی است. چک کردن علائم حیاتی به موقع، امور منزل سالمند و همچنین رسیدگی به امور شخصی سالمند نیز به عهده بهیار است. بهیاران با پزشک و فیزیوتراپ بیمار ارتباط دارد و طبق دستورالعمل آنها عمل می‌نماید و اجازه تجویز دارو و درمان ندارند.

در تمام گروه‌های پرستار سالمند در منزل، رژیم غذایی سالمند رعایت می‌شود.

سالمندان به چند دسته تقسیم می‌شوند؟سالمندان به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

به طور کلی سالمندان به سه گروه مستقل، نیمه مستقل و تخت گرا تقسیم می‌شوند. در ادامه به طور خلاصه به شرح هر یک از این دسته‌ها می‌پردازیم

گروه اول سالمندان مستقل، افرادی، که به سن شصت سالگی رسیده‌اند و از سلامت جسمانی و روانی قابل قبولی برخوردار هستند. سالمندان مستقل کارهای شخصی خودشان را انجام می‌دهند و نیاز به کمک در این حیطه را ندارند. برای این سالمندان، در صورت نیاز همدم پیشنهاد می‌گردد. همدم سالمند به امور منزل رسیدگی می‌نماید و در فعالیت‌های پیاده‌روی و ورزش، تئاتر و سینما، گردش و تفریح و همچنین مهمانی، سالمند را همراهی می‌نماید.

دوم: سالمندان نیمه مستقل، افرادی که به سن سالخوردگی رسیده‌اند و در امورات شخصی خود نیاز به کمک و همراهی دارند. مراقب و نگهداری که برای این سالمندان اعزام می‌گردند ضمن کمک در امور منزل به مسائل شخصی از جمله اجابت مزاج، حمام و همچنین کمک در فرایند توانبخشی سالمند می‌پردازند. سالمندان نیمه مستقل غالبا دچار افسردگی می‌شوند، پرستار باید محیطی با نشاط برای وی فراهم نماید.

سوم: سالمندان تخت گرا، سالمندان و یا بیمارانی که بر تخت خواب خوابیده و توان کافی برای جابجایی را ندارند. این سالمندان در معرض زخم بستر نیز قرار دارند. برای جلوگیری از زخم بستر، تشک مواج، تغییر پوزیشن و پوشیدن لباس راحت توصیه می‌شود. سالمندان در این شرایط دچار بحران روحی و روانی می‌شوند. برای این سالمندان بهیار با سابقه توصیه می‌شود.

بیماران بستری

موسسه پرستاری نیکو حامیان

شرکت پرستاری از سالمند نیکو حامیان؛ خدمات پرستاری از سالمند خود را در شهرهای زیر انجام می‌دهد.

 • پرستاری از سالمند در منزل تهران
 • خدمات همراه بیمار در بیمارستان تهران
 • پرستاری از سالمند در منزل کرج
 • پرستاری از سالمند در منزل شهریار
 • اعزام پرستار سالمند در منزل اسلامشهر
 • خدمات پرستاری از سالمند در منزل دماوند و رودهن
 • پرستاری از سالمند در منزل رشت و لاهیجان
 • پرستاری از سالمند در منزل اصفهان
 • اعزام پرستار سالمند در منزل مازندران
 • خدمات پرستاری از سالمند در منزل  اندیشه
 • شرکت خدمات پرستاری در تهران
 • شرکت خدمات توانبخشی در تهران
 • موسسه خدمات پرستاری از سالمند در منزل تهران
 • پرستاری از بیمار در منزل تهران

نویسنده: کارشناس ارشد روانشناسی و مشاوره

 MA مرتضی شهبازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *