سرم تراپی و تزریقات

سرم تراپی و تزریقات در منزل

 
در زندگی شهری عوامل مختلف بیماری و یا مواردی مانند مسمومیت غذایی سوءهاضمه و اسهال که باعث از دست دادن آب بدن می باشد، بیمار باید در حداقل زمان ممکن با سرم تراپی آب از دست داده بدن را جایگزین نماید.
با توجه به آلودگی هوای تهران و کلانشهرها که خود عامل مهمی در تشدید  بیماری می باشد و همچنین ترافیک شهری که معضل بزرگی است و برای انتقال بیمار به مراکز درمانی نیاز به عبور از این معضل ها می باشد
<<تزریق سرم در خانه فرآیندهای بیمارستانی بیماران را کوتاه نموده و در زمان برای بستگان بیماران صرفه جویی می‌کند.>>
 

خدمات تزریق سرم در خانه

 
تزریق سرم در منزل، که یکی از شیوه‌های پرستاری مرکز مراقبت و پرستاری در منزل می‌باشد، به بیمارانی که نیاز به داروی داخل وریدی یا مایع درمانی دارند، این امکان را می‌دهد تا این شکل از درمان را در خانه خود دریافت کنند.
 

هدف از تجویز سرم در منزل

 
هدف سرم تراپی در خانه این است که اطمینان حاصل شود، بیماران مراقبت و درمان کامل خود را در محیط خانه بدون نیاز به مراجعه به بیمارستان دریافت می‌کنند. این باعث کوتاه شدن فرآیندهای بیمارستانی بیماران و صرفه‌جویی در وقت و هزینه برای بستگان بیماران می‌شود.
 

چه کسی تجویز سرم در منزل را انجام می دهد؟

 
این خدمات توسط پرستاران متخصص و دارای مجوز از وزرات بهداشت در منزل انجام می شود. برای انجام این کار لازم است پزشک عمومی و یا متخصص، بیمار را ویزیت کرده و دستور تزریق را صادر نماید.

برنامه ریزی روز و زمان مناسب برای تزریقات و سرم تراپی

پس از برنامه ریزی زمان مناسب، پرستار همراه با مواد مورد نیاز (سرنگ، ست سرم، پنبه، الکل و گچ چسب، آنژیوکت) برای تزریق در منزل هماهنگ می‌شود.
پرستار اعزامی ابتدا بیمار و بستگان را از روند کار مطلع می‌سازد، علائم حیاتی بیمار(تب، نبض، فشار خون) را اندازه‌گیری و ثبت می‌کند و فرم رضایت‌نامه را پر می کند.
قبل از انجام تزریقات اطمینان حاصل می‌نماید که محیط برای شرایط استریل مناسب است. پس از آن، دسترسی عروقی را مطابق با شرایط بهداشتی برقرار می‌کند.
پس از اطمینان از اینکه دسترسی عروقی به درستی برقرار شده است، تجویز دارو یا سرم را طبق تجویز پزشک شروع می کند.
اگر نیاز به تزریق مجدد به بیمار در فواصل زمانی معین باشد، آنژیوکت از بازوی بیمار برداشته نمی‌شود. و به پرستار یا مراقب بیمار جهت وصل مجدد دارو و یا کشیدن آنژیوکت آموزش داده می‌شود. پس از اطمینان از روند اصولی خانه بیمار را ترک می کند.

نکاتی که باید در حین ارائه خدمات سرم در منزل در نظر گرفته شود

 
در طول تزریقات و سرم تراپی در منزل، ممکن است واکنش های آلرژیک در بیماران ایجاد شود، پرستار متخصص مسئول نظارت بر تغییرات در وضعیت بیمار و انجام اقدامات سریع در صورت لزوم است.
 

مواردی که نیاز به توجه دارد؛

 
باید مشخص شود که آیا بیمار به مایعات و داروهای مورد استفاده واکنش آلرژیک دارد یا خیر.
تاریخ انقضا باید قبل از تجویز دارو و مایعات بررسی شود.
مراقب بیمار در منزل باید نحوه مصرف دارو را به خوبی بداند و به کارشناس پرستاری اطلاع دهد.
باید اطمینان حاصل شود که دسترسی عروقی ایمن و پایدار است.
در صورت مشاهده بثورات، تورم و درد در دسترسی عروقی، دسترسی عروقی باید فوراً تعویض شود.
قبل از اتمام تزریق سرم، پرستار نباید از خانه خارج شود.

مزایای خدمات سرم در خانه چیست؟

 
خدماتی است که کیفیت زندگی بیماران و بستگان آنها را افزایش می‌دهد. از آنجایی که در محیط خانه بیمار تزریق انجام می‌شود، سهولت و راحتی را برای بیمار فراهم می‌کند.
در برنامه‌ریزی روز و صرفه جویی در زمان موثر است. در شرایط امروزی و با وجود اپیدمی ویروس کرونا از انتقال ویروس جلوگیری می‌شود و از زمان صرف شده توسط بستگان بیمار برای انتقال به مراکز درمانی جلوگیری به‌عمل می‌آید.
ضمنا یک برنامه کاربردی راحت برای افرادی است که مبتلا به فوبیای بیمارستانی و سوزن هستند. فوبیای بیمارستان ترس رایج بسیاری از مردم است. بیماران پاهای خود را می‌کشند، به خصوص زمانی که می‌دانند تزریق با سرنگ یا سوزن خواهند داشت. در این مرحله بیمار تا حدی آسوده خاطر می‌شود زیرا برنامه‌ریزی در محیط خانه در منطقه امن بیمار انجام می‌شود.
خطر عفونت بیمار کاهش می‌یابد. برای بیمار مهم است که از عفونت‌های جدیدی که ممکن است ایجاد شود دور بماند. با استفاده از برنامه خانگی، از عفونت‌هایی که ممکن است در بیمارستان یا مراکز درمانی ایجاد شوند، جلوگیری می‌شود.
کلیه خدمات ارائه شده توسط تیم مراقبت در منزل و خدمات بهداشتی در چارچوب قوانین اخلاقی و در پرتو حقایق علمی انجام می‌شود. بنابراین خدماتی که باید توسط پرستاران متخصص در منزل ارائه شود، خدماتی ایمن و حفاظتی برای بیمار است.

چگونه می توانم از خدمات تزریقات و سرم تراپی در منزل استفاده نماییم؟

به منظور پاسخگویی به درخواست شما، کارشناسان ما از شما در مورد نسخه بیمار، سن، تعداد رو‌زهایی که درخواست خدمات را دارید، و اینکه آیا داروهای خود را دریافت کرده‌اید، را می پرسند. تزریقات تخصصی که توسط پزشک تجویز نشده‌اند توسط ما انجام نمی شوند. جهت ارتباط با کارشناسان ما می‌توانید با ما تماس حاصل بفرمایید، ضمنا می‌توانید از قسمت درخواست مشاوره درخواست خود را بفرستید.
"شرکت پرستاری نیکو حامیان همراه تهران" با کادری مجرب و کارشناسان پرستاری، همچنین با بیش از 10 سال سابقه کار در مراکز توانبخشی و شیرخوارگاههای بهزیستی و خدمات پرستاری منزل در شهر تهران آماده است تا خدماتی همچون تزریقات، سرم تراپی، سونداژ، ساکشن، نوار قلب و خدمات پرستاری را در منزل انجام دهند.
برای دریافت اطلاعات در مورد خدمات پرستار در منزل و هزینه‌ها می‌توانید با ما تماس بگیرید، و یا با پر کردن فرم "مشاوره" اطلاعات تماس خود را بگذارید.