ویزیت در منزل

خدمات ویزیت در منزل

خدمات ویزیت در منزل توسط "شرکت پرستاری حامیان همراه تهران" امروزه پزشک، پرستار، خدمات مراقبتی و توان‌بخشی در منزل به سرعت جایگزین ارائه خدمات در مراکز مراقبتی و درمانی شده‌ است.

در شرایط ویروس کرونا

در شرایط کنونی با توجه به ویروس کوید 19(کرونا ویروس)و ترس خانواده‌ها از مراجعه به مراکز درمانی، بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، مطب پزشکان و همچنین خارج شدن از منزل، ترجیح می‌دهند از خدمات درمانی و پرستاری در منزل استفاده نمایند. این امر ضمن صرفه جویی در زمان، مشکلات و هزینه درمان بیماری‌های واگیر‌دار را نیز کاهش می‌دهد. لذا درخواست خانواده‌ها نسبت به پرستار سالمند، تزریقات و سرم تراپی و همچنین ویزیت توسط پزشکان در منزل بیشتر شده است.  

خدمات موسسات با مجوز رسمی

با توجه به افزایش درخواست خدمات در منزل، سودجویانی نیز از فرصت استفاده نمودند، و در این حوزه تبلیغات می‌نمایند. متاسفانه نظارت کافی توسط مراجع مربوطه صورت نمی‌پذیرد، و هر روز شاهد مشکلات زیادی در این حوزه هستیم. این امر باعث عدم اطمینان خانواده‌ها به موسسات پرستاری شده است. خانواده ها برای اطمینان از محل اعزام نیروی درخواستی، باید مدارک و مجوز موسسه را رویت نمایند. موسساتی که در این حوزه مجوز گرفته‌اند، در چهارچوب دستورالعمل سازمان ذیربط فعالیت می‌نمایند. همچنین احتمال بروز مشکل از طرف پرسنل این موسسات بسیار ضعیف می‌باشد، ضمن اینکه موسسات دارای مجوز در صورت بروز مشکل پاسخگو هستند.  

مزیت‌های ویزیت پزشک در منزل

ویزیت پزشک در منزل بیمار به سلامت جسمی و روانی بیمار کمک می‌کند. در صورتی‌که ویزیت به موقع و طبق برنامه زمانی دوره‌ای صورت پذیرد، از بروز بیماری‌ها جلوگیری به‌عمل می‌آید. تیم پزشکی شامل: پزشک عمومی، نرس، تیم مراقبتی، روانشناس، تیم توان‌بخشی، کاردرمان‌گر و مددکار اجتماعی می‌باشد. حسب دستورالعمل سازمان بهزیستی پس از بازدید مددکار اجتماعی یا مسوول فنی از منزل بیمار، برنامه‌ای منظم و زمان‌بندی شده جهت تیم پزشکی، تیم پرستاری و مراقبتی، روانشناس و مشاور و همچنین تیم توان‌بخشی به درمان و بهبودی کامل بیمار کمک می‌کند. و این امر احتمال بروز بیماری و بستری شدن را در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها کاهش می‌دهد. همچنین در صورت لزوم، پزشک بیمار را به پزشکان فوق تخصص ارجاع می‌دهد.

خدمات پرستاری و درمانی در منزل برای چه کسانی می‌باشد؟

خدمات پرستاری، ویزیت در منزل، توان‌بخشی و مشاوره به افراد خاصی تعلق ندارد. سالمندان عزیز، بیماران روحی و روانی، افراد با ضایع نخاعی، معلولین جسمی حرکتی و حتی برای افرادی که به سلامت جسمی و روحی خود اهمیت می‌دهند، نیز می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند. مشاوره تغذیه و سلامت روانی از خدماتی می‌باشد که برای بیماران و سالمندان گرامی توصیه می‌شود.  

ویزیت کودکان در منزل

اکثر کودکان در محیط بیمارستان و مراکز درمانی با ترس شدیدی مواجه می‌شوند. این ترس موجب گردیده تا والدین با چالش بزرگی روبرو شوند. والدین می‌توانند از خدمات شرکت پرستاری و توان‌بخشی در منزل، جهت ویزیت پزشک، تزریقات و سرم تراپی، انواع زخم و شکستگی و همچنین مشاوره استفاده نمایند. در صورتی‌که این خدمات در منزل صورت پذیرد، کودک نیز احساس امنیت نموده و در مواجهه با آن کمتر مقاومت می‌کند.  

شرکت پرستاری در منزل

مرکز پرستاری در منزل"نیکو حامیان همراه تهران"در تمامی ساعات شبانه‌روز و در طول سال خدمات خود را به شهروندان گرامی در شهر تهران و استان البرز می‌رساند. خانواده‌ها می‌توانند با درخواست فرم مشاوره یا تماس با کارشناسان ما از خدمات پزشکی، پرستاری، درمانی و مراقبتی در کوتاه ترین زمان ممکن استفاده نمایند. و همچنین از نزدیک شاهد عملکرد پرسنل ما باشند. این شرکت برای بازخورد و نظرات شما ارزش قائل است و دائماً به دنبال راه‌هایی برای بهبود عملکرد خود می‌باشد. لطفاً در نظرسنجی شرکت نمایید، تا به ما در شناسایی راه‌هایی برای بهبود خدمات خود کمک کنید.  

هولتر مانیتورینگ 24 ساعته چیست؟

این یک ابزار اساسی و غیر تهاجمی است که برای ارزیابی و مدیریت علائم قلبی استفاده می‌شود. مانیتور به طور مداوم ریتم قلب بیمار را به مدت 12 تا 24 ساعت ثبت می‌کند. سپس نتایج آزمایش به آزمایشگاه ارسال می‌گردد که در آنجا تجزیه و تحلیل می‌شود. پس از اینکه دریافت نتایج از آزمایشگاه، گزارشی در عرض 24 تا 48 ساعت برای پزشک ارجاع کننده ارسال می‌گردد.  

مانیتورینگ 24 ساعته فشار خون (ABPM)

این نوع نظارت به پزشک کمک می‌کند تا نیاز به تجویز داروهای ضد فشار خون را ارزیابی نماید. مانیتور، فشار خون را هر 20 دقیقه در طول روز و هر ساعت یک بار، پس از فعال کردن حالت خواب توسط بیمار اندازه‌گیری می‌کند. سپس داده‌ها به آزمایشگاه منتقل می‌شود. پس از دریافت نتایج، به پزشک ارجاع دهنده شما ارسال می‌شود.  
Morteza.shahbazi