خدمات پرستار سالمند؛ مراقبت و نگهداری تخصصی44488721

خدمات پرستاری (مراقبت و نگهداری) از سالمند در منزل

شاید برای تامین پرستاری و همینطور فراهم سازی پتانسیل بیشتر جهت مراقبت از سالمندان عزیزتان به کمک پرستاران خبره بتوانید

در جوامع امروزی با توجه به مشغله‌های زیاد خانواده‌ها و همچنین پیشرفت روزافزون جامعه، این امکان دیگر برای فرزندان وجود ندارد، تا بتوانند نگهداری از سالمند گرامی‌شان را به عهده بگیرند.

اما مشکلات کهولت سن و ناتوانی سالمندان در امور روزمره، چیزی نیست که بتوان از کنار آن براحتی عبور کرد. با توجه به این مشکلات، نیاز به استخدام پرستار سالمند در منزل به شدت احساس می‌شود.

 

"شرکت نیکو حامیان همراه تهران" با تیمی مجرب از پرستاران کارآزموده، با بیش از 10 سال تجربه به صورت تخصصی آماده ارائه خدمات پرستاری و توانبخشی در منزل برای مراقبت از سالمند می‌باشد.

شرکت خدمات پرستاری نیکو حامیان به مدت 10 سال امور پرستاری شیرخوارگاه‌های شبیر، ترکمانی و مراکز توان‌بخشی نارمک و ورد‌‌آورد را برعهده داشتند. ما جدید‌‌‌ترین دستگاه‌های فیزیوتراپی و کاردرمانی را تهیه نمودیم. تاکنون توانستیم به شایسته‌ترین نحو ممکن ارائه خدمات پرستاری و توان‌بخشی به سالمندان گرامی و معلولین عزیز را در منزل ارائه دهیم.

اهداف خدمات پرستاری شرکت حامیان همراه شامل: خدمات پرستاری و توانبخشی به سالمند، خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط پرسنل کارآزموده و دلسوز می‌باشد. این خدمات بصورت روزانه، شبانه‌روزی و مقطعی در منزل ارائه می‌گردد. جهت مشاوره و اعزام پرستار سالمند؛ شماره تماس برای شهروندان استان تهران 02144488721 و استان البرز 02691004136 می‌باشد.

مقاله مراقبت و نگهداری سالمندان در منزل را مطالعه بفرمایید.

وظایف پرستار سالمند در منزل؛ شرح وظایف کامل

نام "پرستار سالمند" به شخصی اطلاق می‌شود که وظیفه مراقبت و نگهداری و انجام امور شخصی سالمند در منزل را به عهده دارد. به لحاظ علمی سالمندان به سه گروه سالمند مستقل، نیمه مستقل و وابسته تقسیم می‌شوند.

یکی از مهم‌ترین وظایف پرستار سالمند رسیدگی به نظافت شخصی سالمند و استحمام آن در منزل است. همینطور این کار از جمله کارهایی است که انجام دادن آن در سن سالمندی به دلیل کهولت سن، کم توانی، ناتوانی و همچنین مشکلات حرکتی برای سالمندان بسیار مشکل است، پس با کمک پرستار سالمند می‌توان به استحمام و نظافت شخصی، رفتن به توالت و طهارت رسیدگی کرد و همینطور مشکلاتی همچون بی اختیاری ادرار و... را به راحتی با کمک پرستار همراه برطرف کرد. این‌ها وظایفی هستند که پرستار سالمند به آنها پایبند بوده و متعهد به انجام آن می‌شود.

مراقبت و نگهداری از سالمند

مراقبت و نگهداری از سالمند، ارتباط موثر، دوستانه و صمیمی با سالمند از مهمترین وظایف پرستار سالمند می‌باشد. این مهم باعث می‌شود، زمان سالمند مدیریت گردد و به خاطرات گذشته رجوع نکند همچنین موجب می‌شود تا در معرض افسردگی‌ و دلتنگی‌ قرار نگیرد.

اوقات فراغت و فراهم آوردن لحظات شاد برای سالمند

از نیاز‌هایی که سالمندان در دوران پیری دارند می‌توان به تفریح و حضور در اجتماع اشاره نمود. در صورتی‌که بستگان سالمند رضایت داشته باشند می‌توان زمانی از روز را به گردش در پارک یا مکان مورد علاقه سالمند گذراند. همچنین فعالیت‌های سرگرم کننده در منزل همچون، تماشای فیلم و مطالعه کتاب، می‌تواند برای سالمند مفید واقع گردد.

انجام امور منزل در حد متعارف

از خدماتی که نیروی اعزامی ضمن نگهداری از سالمند در منزل انجام می‌دهند می‌توان به امور منزل در حد متعارف شامل:

  • پختن غذا
  • نظافت محیط زندگی
  • شستشوی ظروف
  • همچنین پذیرایی از مهمان
در حد متعارف اشاره نمود.

وضعیت درمانی سالمند؛ کمی با آن آشنا شویم

در صورتی که سالمند تحت نظر پزشک باشد و از داروهای خاصی استفاده می‌کند، از وظایف پرستار دادن دارو بر حسب زمانبندی تعریف شده توسط پزشک می‌باشد.
علاوه بر این پرستار سالمند موظف است، در صورتی که سالمند نیاز به تزریقات، آنژیوکت و سرم تراپی و همچنین هر گونه امور تخصصی پرستاری و توانبخشی را داشته باشد، پرستار با کسب اجازه از فرزندان سالمند با کارشناسان شرکت تماس، گرفته و پس از هماهنگی، از طرف موسسه کارشناس پرستاری، فیزیوتراپ، روانشناس و یا کاردرمانگر اعزام می‌گردد.


نیازهای سالمندان؛ خرید لوازم ضروری و خوراکی

در صورتی که بستگان سالمند نیاز داشته باشند، خرید لوازم و خوراکی، در حد تهیه مواد اولیه غذایی، وسایل نظافتی و بهداشتی و تهیه دارو از داروخانه به عهده پرستار سالمند می‌باشد.